Η εφημερίδα «ΤΟ ΒΗΜΑ» επέλεξε το Σχολείο μας

Η εφημερίδα «ΤΟ ΒΗΜΑ» επέλεξε το Σχολείο μας να συμμετάσχει στη σύνταξη ένθετου τεύχους με θέμα τη Δράμα. Συνεπώς, είναι η κατάλληλη ευκαιρία να γίνουμε πρεσβευτές της πόλης μας.

Κάθε ένας/μία από τους παρακάτω καθηγητές/-τριες ανέλαβε ένα ή περισσότερα από τα παρακάτω θέματα.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΚΑΠΕΤΗΣ - ΤΟΠΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Η ΠΟΛΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΟΥ (ΚΑΠΝΟΜΑΓΑΖΑ)- ΕΒΡΑΪΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ)

ΓΑΒΡΙΕΛΑ ΝΕΟΧΩΡΙΔΟΥ - Η ΔΡΑΜΑ ΤΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΑΡΜΑΡΟΥ (ΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ, ΔΡΑΜΙΝΟΓΝΩΣΙΑ - ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ). ΔΡΑΜΑ, ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΗ ΠΟΛΗ. ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΕΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΑΝΤΩΝΙΟΥ  - ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΜΕΝΟΙ ΧΩΡΟΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ. ΤΟ ΕΘΙΜΟ ΜΕ ΤΑ ΚΑΡΑΒΑΚΙΑ

ΣΟΦΙΑ ΚΑΡΟΛΙΔΟΥ - Ο ΔΑΣΙΚΟΣ ΠΛΟΥΤΟΣ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΑΓΡΟΤΟΥΡΙΣΜΟΥ. ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΕΡΜΙΤΖΟΓΛΟΥ - ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ, Η ΔΡΑΜΑ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ - ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ (MEDIA LAB) - ΛΟΓΟΤΕΧΝΕΣ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ. ΜΟΥΣΕΙΑ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ. ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ. ΔΙΟΝΥΣΙΑΚΑ ΕΘΙΜΑ ΤΩΝ ΧΩΡΙΩΝ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ. ΟΝΕΙΡΟΥΠΟΛΗ

ΕΦΗ ΔΟΥΛΟΥΜΗ - ΟΙ ΝΕΟΙ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ, ΣΚΕΨΕΙΣ, ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο τεύχος, μπορούν να επιλέξουν θεματική και να επικοινωνήσουν με τους παραπάνω καθηγητές.

Είναι ευκαιρία να προβάλλουμε την πόλη μας στο Πανελλήνιο. Τα ονόματα των παιδιών που θα συμμετάσχουν, θα μπουν στο τεύχος της εφημερίδας. Συνεπώς, είναι μία ευκαιρία να έχετε ένα θυμητάρι από τα σχολικά σας χρόνια.

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ! ????

Πέμπτη 25/04/2024 09:22