Σχολικές κοινότητες

Πρόεδροι +ανταλλαγή μαθητών/μαθητριών

Αύριο Τετάρτη 28/09 οι 13 Πρόεδροι των 5μελών μαθητικών Συμβουλίων να παρευρίσκονται στην αίθουσα ΠΡΟΒΟΛΩΝ (απέναντι από την αίθουσα Βιολογίας):

• στο 3ο διάλειμμα 10:30 για ενημέρωση από τον Διευθυντή και
  • στο μεγάλο διάλειμμα 11:20 για ενημέρωση από την Υποδιευθύντρια και τον Γυμναστή σχετικά με την ημέρα αθλητισμού.

Το συνημμένο έγγραφο αφορά μαθητές και μαθήτριες της Α' Λυκείου που επιθυμούν να φοιτήσουν μια σχολική χρονιά στις U.S.A. στα πλαίσια ανταλλαγής μαθητών/μαθητριών.

Download this file (ανταλλαγές_μαθητών_μαθητριών.pdf)ανταλλαγές_μαθητών_μαθητριών.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου121 Kb

Μαθητικές εκλογές + Σχολικά κέντρα αντισταθμιστικής εκπαίδευσης (Σ.Κ.Α.Ε.)

• Την Δευτέρα 26/09 την 6η ώρα του ωρολογίου προγράμματος θα πραγματοποιηθούν οι μαθητικές εκλογές για την ανάδειξη των μελών των πενταμελών μαθητικών συμβουλίων τμήματος.
  • Αφορά όσους από τη Γ' Λυκείου θα εξετασθούν και σε ειδικά μαθήματα (π.χ. Γραμμικό Σχέδιο, Γερμανικά, Ιταλικά κ.λπ.): Θα δημιουργηθούν σχολικά κέντρα αντισταθμιστικής εκπαίδευσης (Σ.Κ.Α.Ε.) όπου θα παρέχεται ενισχυτική διδασκαλία στα ειδικά μαθήματα (Σχέδιο, Ξένες Γλώσσες, Αρμονία κ.λπ.). Στους περισσότερους νομούς θα δημιουργηθεί ένα Σ.Κ.Α.Ε. Η συμμετοχή είναι προαιρετική. Οι κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών που ενδιαφέρονται, παρακαλούνται να συμπληρώσουν την Υ.Δ. που επισυνάπτεται και να την αποστείλουν ηλεκτρονικά στο σχολείο μέχρι τη Δευτέρα το πρωί.
Download this file (υπεύθυνη_δήλωση_ενισχυτικής.pdf)υπεύθυνη_δήλωση_ενισχυτικής.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου192 Kb

Μαθητικές εκλογές

Αύριο Δευτέρα τις τελευταίες ώρες του προγράμματος θα πραγματοποιηθούν οι εκλογές για την ανάδειξη του 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου. Όσοι και όσες απουσίαζαν την Παρασκευή και επιθυμούν να θέσουν υποψηφιότητα, μαζί με τον Πρόεδρο του τμήματος να προσέλθουν και να το δηλώσουν στον Υποδιευθυντή.
Θα ακολουθήσει συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων.

Πρόεδροι 5μελών

Αύριο Παρασκευή οι Πρόεδροι των πενταμελών μαθητικών συμβουλίων να προσέλθουν στα γραφεία στο μεγάλο διάλειμμα για ενημέρωση.

Μαθητικές εκλογές

Σήμερα την 6η διδακτική ώρα θα πραγματοποιηθούν μαθητικές εκλογές για την ανάδειξη των πενταμελών μαθητικών συμβουλίων τμήματος.

Θα ακολουθήσει Συνεδρίαση του Συλλόγου διδασκόντων.