Ενημέρωση

Αναμόρφωση προγράμματος

Τα τμήματα Α3 και Β1 θα τελειώσουν νωρίτερα το ωρολόγιο πρόγραμμα τους.

Υ.Δ. εγγραφών

Προς γονείς & κηδεμόνες, οι οποίοι δεν έχουν ακόμη προσέλθει στο σχολείο για την ολοκλήρωση της εγγραφής ή της ανανέωσης εγγραφής των παιδιών τους:

Να προκομίσουν στο σχολείο:

Για την Α΄ Λυκείου:

• 1. Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα/κηδεμόνα που υπέβαλε με τους προσωπικούς του κωδικούς taxisnet την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής/ανανέωσης εγγραφής στην πλατφόρμα του ΥΠΑΙΘ (βλ. παρακάτω συνημμένα έγγραφα)
  • 3. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.), συμπληρωμένο, υπογεγραμμένο και σφραγισμένο από γιατρό (βλ. παρακάτω συνημμένα έγγραφα)
  • 4.Φωτοτυπία Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας του μαθητή/της μαθήτριας
  • 5. Μία φωτογραφία ταυτότητας του μαθητή/της μαθήτριας, εφόσον δικαιούται μετακίνησης από και προς το σχολείο με δημόσιο μεταφορικό μέσο

Για τη Β΄ και Γ΄ Λυκείου:

• 1.Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα/κηδεμόνα που υπέβαλε με τους προσωπικούς του κωδικούς taxisnet την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής/ανανέωσης εγγραφής στην πλατφόρμα του ΥΠΑΙΘ (βλ. παρακάτω συνημμένα έγγραφα)
  • 3.Μία φωτογραφία ταυτότητας του μαθητή/της μαθήτριας, εφόσον δικαιούται μετακίνησης από και προς το σχολείο με δημόσιο μεταφορικό μέσο

Τέλος, θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε την οικονομική συνδρομή προς το Σύλλογό σας (Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου ΓΕΛ Δράμας), η οποία, όπως και κάθε χρόνο, καταβάλλεται την περίοδο των εγγραφών και ανέρχεται: α) στα δέκα (10) ευρώ ή β) στα πέντε (5) ευρώ για τις πολύτεκνες και μονογονεϊκές οικογένειες ή τις οικογένειες των οποίων φοιτούν στο σχολείο μας παραπάνω από ένα παιδιά.

Τις υπέυθυνες δηλώσεις είτε τις βρίσκετε στο Internet και τις εκτυπώνετε είτε τις προμηθεύεστε από περίπτερο είτε έρχεστε στο σχολείο και σας τις δίνουμε εμείς. Πρέπει να έρθει ο ίδιος ο γονέας και όχι να προσκομιστούν από τον μαθητή ή την μαθήτρια.

Download this file (adym_deltio_kai_fyllo_exetasis-2 (1).pdf)adym_deltio_kai_fyllo_exetasis-2 (1).pdf Διαχειριστής Ιστότοπου276 Kb
Download this file (υπεύθυνη_δήλωση_εγγραφής(1η) (1).doc)υπεύθυνη_δήλωση_εγγραφής(1η) (1).doc Διαχειριστής Ιστότοπου53 Kb
Download this file (υπεύθυνη_δήλωση_έτερου_γονέα_νο_2 (2).doc)υπεύθυνη_δήλωση_έτερου_γονέα_νο_2 (2).doc Διαχειριστής Ιστότοπου41 Kb

Ομιλία

Ομιλία για την παιδική κακοποίηση.
Download this file (Πρόσκληση.jpg)Πρόσκληση.jpg Διαχειριστής Ιστότοπου47 Kb

Μεταγραφές

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες μαθητών και μαθητριών άλλω Λυκείων που ζητούν μεταγραφή στο Λύκειό μας, να επικοινωνήσουν με τη Γραμματεία του Σχολείου: 2521.0.48635.

Εγγραφές/ανανεώσεις εγγραφών

Από αύριο αρχίζει το σχολικό έτος. Τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης αρχίζουν την επίσημη λειτουργία τους την 1η Σεπτεμβρίου. Όσοι γονείς έχουν προχωρήσει στην ηλεκτρονική εγγραφή του παιδιού τους οφείλουν να έχουν προβεί και στις παρακάτω ενέργειες.

Να προκομίσουν στο σχολείο:

Για την Α΄ Λυκείου:

• 2. Υπεύθυνη Δήλωση του έτερου γονέα/κηδεμόνα, με την οποία δηλώνει ότι εγκρίνει το περιεχόμενο της ηλεκτρονικής εγγραφής στο e-eggrafes (βλ. παρακάτω συνημμένα έγγραφα)*
  • 4.Φωτοτυπία Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας του μαθητή/της μαθήτριας

Για τη Β΄ και Γ΄ Λυκείου:

Τέλος, θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε την οικονομική συνδρομή προς το Σύλλογό σας (Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου ΓΕΛ Δράμας), η οποία, όπως και κάθε χρόνο, καταβάλλεται την περίοδο των εγγραφών και ανέρχεται: α) στα δέκα (10) ευρώ ή β) στα πέντε (5) ευρώ για τις πολύτεκνες και μονογονεϊκές οικογένειες ή τις οικογένειες των οποίων φοιτούν στο σχολείο μας παραπάνω από ένα παιδιά.

*αυτή η δήλωση του έτερου γονέα (η Νο 2) μπορεί να γίνει και με απλή αποστολή email στο σχολείο: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Στην περίπτωση που δεν προσέλθετε στο σχολείο, αλλά αποστείλετε τις δηλώσεις ηλεκτρονικά παρακαλούμε φροντίστε να υπάρχει ευκρίνεια (πράγμα που δεν εξασφαλίζεται με φωτογραφίες ή print screen, αλλά με σάρωση). Φυσικά στην περίπτωση αυτή πρέπει οι δηλώσεις να είναι υπογεγραμμένες.

Download this file (ατομικό_δελτίο_υγείας_μαθητή_αδυμ.pdf)ατομικό_δελτίο_υγείας_μαθητή_αδυμ.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου276 Kb
Download this file (υπεύθυνη_δήλωση_εγγραφής(1η).doc)υπεύθυνη_δήλωση_εγγραφής(1η).doc Διαχειριστής Ιστότοπου53 Kb
Download this file (υπεύθυνη_δήλωση_έτερου_γονέα_νο_2.doc)υπεύθυνη_δήλωση_έτερου_γονέα_νο_2.doc Διαχειριστής Ιστότοπου41 Kb

Δευτέρα 25/10/2021 12:20