Σχολικές εκδρομές

Επιλογή προσφοράς ταξιδιωτικού γραφείου για την Εκδρομή στην Κωνσταντινούπολη

Την  Πέμπτη, 14 Δεκεμβρίου 2023, η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών για την πενταήμερη εκδρομή των μαθητών και μαθητριών της Α΄ και Β΄ Λυκείου στην Κωνσταντινούπολη, παρουσία των προέδρων των πενταμελών μαθητικών συμβουλίων, αξιολόγησε τις προσφορές των πέντε ταξιδιωτικών γραφείων που ανταποκρίθηκαν εμπρόθεσμα στην πρόσκληση ενδιαφέροντος και αποφάσισε για την επιλογή του τουριστικού γραφείου που θα αναλάβει την διοργάνωση και πραγματοποίηση της εκδρομής. Κατατέθηκαν προσφορές με πρωινό και ημιδιατροφή, για διάφορα ξενοδοχεία από τα παρακάτω πρακτορεία:

Τουριστικό Πρακτορείο

Ξενοδοχείο

Τιμή

HERODOTUS TRAVEL

FERONYA HOTEL 4*

251 €

Μόνο με πρωινό με φόρους και δυο δωρεάν συμμετοχές

MAKARIOS TRAVEL

230 €

Ημιδιατροφή με φόρους και τρεις δωρεάν συμμετοχές

275 €

TSAKIRIDIS TRAVEL

EUROPLAZA HOTEL TAKSIM 4*

270 €

Ημιδιατροφή με φόρους και δυο μισές δωρεάν συμμετοχές

FOUR SIDES LION HOTEL 4*

272 €

GASSI HOLIDAYS

229 €

Ημιδιατροφή με φόρους και δυο δωρεάν συμμετοχές

279 €

KESIDIS TRAVEL

255 €

Ημιδιατροφή με φόρους και δυο μισές δωρεάν συμμετοχές

299 €

Η επιτροπή επιλέγει την εκδοχή με την ημιδιατροφή και την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου MAKARIOS TRAVEL, λαμβάνοντας υπόψη τη συμβολή των δωρεάν συμμετοχών στην τελική συνολική τιμή άλλα και το πλήθος και το είδος των προσφερόμενων παροχών.

Επιλογή προσφοράς ταξιδιωτικού γραφείου για την Εκδρομή της Β΄ τάξης στην Αθήνα

Σήμερα Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 12:00, η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών για την τετραήμερη εκδρομή των μαθητών και μαθητριών της Β' Λυκείου στην ΑΘΗΝΑ, από 3 έως 6 Νοεμβρίου 2023, παρουσία των προέδρων των πενταμελών μαθητικών συμβουλίων, αξιολόγησε τις προσφορές των πέντε ταξιδιωτικών γραφείων που ανταποκρίθηκαν εμπρόθεσμα στην πρόσκληση ενδιαφέροντος και αποφάσισε για την επιλογή του τουριστικού γραφείου που θα αναλάβει την διοργάνωση και πραγματοποίηση της εκδρομής. Οι προσφορές έχουν ως εξής:

Τουριστικό Πρακτορείο

Ξενοδοχείο

Τιμή

MAKARIOS TRAVEL

INTERNATIONAL ATENE HOTEL 4*

169 €

με φόρο διαμονής και μια δωρεάν συμμέτοχη

CONNECTION TRAVEL

BREEZE BOUTIQUE ATHENS 4*

199 €

χωρίς φόρο διαμονής και δύο δωρεάν συμμετοχές

TSAKIRIDIS TRAVEL

PRESTIDENT HOTEL 4*

227 €

χωρίς φόρο διαμονής και μια δωρεάν συμμέτοχη

ZORPIDIS TRAVEL

XENOPHON HOTEL 4*

185 €

μόνο με πρωινό και χωρίς φόρο διαμονής και μια δωρεάν συμμέτοχη

KESIDIS TRAVEL

PRESTIDENT HOTEL 4*

180 €

μόνο με πρωινό, χωρίς φόρο διαμονής και δύο δωρεάν συμμετοχές

Η επιτροπή αφού έλεγξε εάν τηρείται η κάλυψη των προϋποθέσεων των εκ του νόμου οριζόμενων και των απαιτήσεων της προκήρυξης, αποφάσισε ομόφωνα να επιλέξει το πρακτορείο MAKARIOS TRAVEL. Δυνατότητα ενστάσεων εντός τριών ημερών.

Ανάθεση εκδρομής

Η Επιτροπή επιλογής ταξιδιωτικού Γραφείου του Λυκείου μας, μετά και τη γνωμοδότηση των αντιπροσώπων των μαθητικών κοινοτήτων, αποφάσισε την ανάθεση της εκπαιδευτικής επίσκεψης της Α' Λυκείου σε Βόλο - Πήλιο - Λάρισα την ερχόμενη εβδομάδα, στο ταξιδιωτικό Γραφείο Makarios, Δράμα.

Επιλογή τουριστικού Γραφείου

Η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών για την τριήμερη εκδρομή των μαθητών και μαθητριών της Α' Λυκείου στην Καλαμπάκα (Μετέωρα), παρουσία των προέδρων των πενταμελών μαθητικών συμβουλίων, αποσφράγισε τους φακέλους των προσφορών των τριών ταξιδιωτικών γραφείων που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση ενδιαφέροντος και αποφάσισε για την επιλογή του τουριστικού γραφείου που θα αναλάβει την διοργάνωση και πραγματοποίηση της εκδρομής. Οι προσφορές έχουν ως εξής:

Ταξιδιωτικό Γραφείο Διεύθυνση Ξενοδοχείο 4* Τιμή (BB/HB)
makarios travel Θ. Αθανασιάδη 27, Δράμα COSTA FAMISSI 108/128 €
Tsakiridis Travel 19ης Μαΐου 85, Δράμα ANTONIADIS, AMALIA και COSTA FAMISSI 75/80 €, 90/97 €Â και 86/107 €
Kesidis Travel Βίτσι 15, Δράμα ANTONIADIS, AMALIA και COSTA FAMISSI 76/82 €, 92€/99 € και 86/107 €

Η επιτροπή αφού έλεγξε εάν τηρείται η κάλυψη των προϋποθέσεων των εκ του νόμου οριζόμενων και των απαιτήσεων της προκήρυξης, αποφάσισε ομόφωνα να επιλέξει το πρακτορείο Tsakiridis Travel. Δυνατότητα ενστάσεων εντός τριών ημερών. Η σύμβαση που θα υπογραφεί και ο αριθμός του ασφαλιστηρίου συμβολαίου επαγγελματικής ευθύνης του γραφείου, θα αναρτηθούν εντός των επόμενων ημερών.

Εκδρομή Β' Λυκείου στην ΑΘΗΝΑ (Βουλή των Ελλήνων)

Η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών για την τετραήμερη εκδρομή των μαθητών και μαθητριών της Β' Λυκείου στην ΑΘΗΝΑ, παρουσία των προέδρων των πενταμελών μαθητικών συμβουλίων, αποσφράγισε τους φακέλους των προσφορών των τεσσάρων ταξιδιωτικών γραφείων που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση ενδιαφέροντος και αποφάσισε για την επιλογή του τουριστικού γραφείου που θα αναλάβει την διοργάνωση και πραγματοποίηση της εκδρομής. Οι προσφορές έχουν ως εξής:

Ταξιδιωτικό Γραφείο  Διεύθυνση  Ξενοδοχείο  Τιμή
Connection Βενιζέλου 4, Θεσσαλονίκη Evita Asty Hotel 159 €
Tsakiridis Travel 19ης Μαΐου 85, Δράμα CRYSTAL HOTEL 158 €
HERODOTUS TOURS Μητροπόλεως 20, Θεσσαλονίκη Boss Boutique Hotel 135 €
Kesidis Travel Βίτσι 15, Δράμα HOTEL TITANIA 159 €

Η επιτροπή αφού έλεγξε εάν τηρείται η κάλυψη των προϋποθέσεων των εκ του νόμου οριζόμενων και των απαιτήσεων της προκήρυξης, αποφάσισε ομόφωνα να επιλέξει το πρακτορείο HERODOTUS TOURS. Δυνατότητα ενστάσεων εντός τριών ημερών. Η σύμβαση που θα υπογραφεί και ο αριθμός του ασφαλιστηρίου συμβολαίου επαγγελματικής ευθύνης του γραφείου, θα αναρτηθούν εντός των επόμενων ημερών.