Προγράμματα

ShareΠρογράμματα που υλοποιούν οι μαθητές και οι καθηγητές του σχολείου: ευρωπαϊκά και εθνικά.

Ημερίδα

Το ΠΕ.Κ.Ε.Σ. (Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού) Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης οργανώνει σήμερα Τετάρτη 31/03 διαδικτυακή ημερίδα. Το θέμα, το πρόγραμμα και ο σύνδεσμος εισόδου στα συνημμένα έγγραφα.

Download this file (αφίσα_ημερίδας_παιδική_κακοποίηση_πεκεσ_ανμθ.jpg)αφίσα_ημερίδας_παιδική_κακοποίηση_πεκεσ_ανμθ.jpg Διαχειριστής Ιστότοπου376 Kb
Download this file (ημερίδα_σύνδεσμος_πεκεσ.pdf)ημερίδα_σύνδεσμος_πεκεσ.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου316 Kb
Download this file (Πρόγραμμα_ημερίδας_πεκεσ.pdf)Πρόγραμμα_ημερίδας_πεκεσ.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου152 Kb

Ενημέρωση EUROPE DIRECT

Αύριο Δευτέρα, τα παρακάτω 7 τμήματα θα συμμετάσχουν την 5η ώρα στη διαδικτυακή ενημέρωση σχετικά με τους νέους και την Ε.Ε. από το:

Κέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Europe Direct Ξάνθης,
Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης/
European Information Centre Europe Direct Xanthi,
Democritus University of Thrace

Α1, Α2, Α3, Α5, Β2, Γ1 και Γ3

Οι μαθητές και οι μαθήτριες και των επτά τμημάτων στις 11:20 θα εισέλθουν όλοι στο σύνδεσμο (link) της Υποδιευθύντριας κ. Καρολίδου. Ο σύνδεσμος θα αποσταλεί στην ηλεκτρονική αλληλογραφία των γονέων (email), ώστε εάν κάποιοι δεν τον έχουν αποθηκεύσει, να μπορούν να τον χρησιμοποιήσουν για την αυριανή τους είσοδο.

Επίσης, οι μαθητές και οι μαθήτριες των παρακάτω τμημάτων θα εισέλθουν για την 6η ώρα στις 12:40:

Α4, Β1 και Β4.

Περίπου στις 18:00 σήμερα ο υπεύθυνος του ωρολογίου προγράμματος θα αναρτήσει το αυριανό πρόγραμμα με τις τροποποιήσεις. Εφεξής, δεν θα ανακοινώνεται καθημερινά η απουσία της καθηγήτριας Αγγλικών μέχρι νεοτέρας.

Χαμόγελο του παιδιού + ενημέρωση γονέων

Από τη Δ/ΝΣΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ, ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ & ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΥΓΕΙΑΣ του ΔΗΜΟΥ ΔΡΑΜΑΣ ένα πρόγραμμα για γονείς. Μπορείτε σήμερα να το παρακολουθήσετε.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των παρακάτω τμημάτων θα συμμετάσχουν αύριο Πέμπτη σε διαδικτυακή ενημέρωση από το Χαμόγελο του Παιδιού με θέμα την κακοποίηση, εισερχόμενοι στον σύνδεσμο (link) της κ. Κιοσσέ:

Α1 την 3η ώρα και Α5 την 4η ώρα

Στις ενημερώσεις αυτές συμμετέχουν και τα υπόλοιπα τμήματα της Α' Λυκείου και από τη Β' Λυκείου το τμήμα Β3.

Download this file (Μία Ακαδημία για Γονείς (ΑΑ) 10.docx)Μία Ακαδημία για Γονείς (ΑΑ) 10.docx Διαχειριστής Ιστότοπου21 Kb

Εκδήλωση - συζήτηση

18:00 ώρα έναρξης της ενημέρωσης.

Εκδήλωση - συζήτηση

18:00 ώρα έναρξης της ενημέρωσης.

Download this file (ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΜΒΟΛΙΑ ΒΕΤ.pdf)ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΜΒΟΛΙΑ ΒΕΤ.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου86 Kb

Κυριακή 24/10/2021 16:04

<<  Οκτώβριος 2021  >>