4ο Γενικό Λύκειο Δράμας

Πρόγραμμα για Τρίτη 15 Ιανουαριου

Πρόγραμμα για Τρίτη 15 Ιανουαριου.

1η ώρα κενό  : Α1

Το Α2 θα κάνει 1η ώρα γεωμετρία και την 5η ώρα αρχαία

Το υπόλοιπο πρόγραμμα θα γίνει κανονικά.

Πρόγραμμα για Δευτέρα 14 Ιανουαρίου

Πρόγραμμα για Δευτέρα 14 Ιανουαρίου

1η ώρα κενό : Γαν1

Download this file (Πρόγραμμα για Δευτέρα 14 Ιανουαρίου.pdf)Πρόγραμμα για Δευτέρα 14 Ιανουαρίου.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου241 Kb

Κλειστά

Το σχολείο θα είναι κλειστό. Μόλις μας ειδοποίησαν.

Χιονόπτωση

Από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δράμας μας ενημέρωσαν ότι τα Σχολεία αύριο Πέμπτη θα είναι κλειστά.

Πρόγραμμα ενημέρωσης Γονέων

Στο συνημμένο έγγραφο, οι γονείς και κηδεμόνες μπορούν να ενημερωθούν για τις κατάλληλες ώρες ενημέρωσης από τους εκπαιδευτικούς του Σχολείου μας.

Download this file (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ 2018-2019 ΓΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ.xls)ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ 2018-2019 ΓΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ.xls Διαχειριστής Ιστότοπου53 Kb

Έρευνα

Μας εστάλη το παρακάτω μήνυμα. Όσοι και όσες επιθυμείτε μπορείτε να συμμετάσχετε στην ψηφοφορία:

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί, αγαπητοί φίλοι,

Καλή Χρονιά, με Υγεία και Αγάπη!

Εκ μέρους του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου Νέων για το Ψηφιακό Αγαθό (European Youth Council for Digital Good), στο οποίο συμμετέχουν 3 εξέχοντες νέοι από την Ελλάδα, σας προωθώ παρακάτω μήνυμα-πρόσκληση προς εσάς και προς τους μαθητές γυμνασίων-λυκείων.

Θα τιμήσετε τα παιδιά με την ψήφο σας!

Με εκτίμηση,
Δρ. Βερόνικα Σαμαρά
Επικεφαλής της Δράσης Saferinternet.gr

----------------------

Μήνυμα από το Συμβούλιο Νέων για το Ψηφιακό Αγαθό (Youth Council for Digital Good)

Tους τελευταίους μήνες διεξάγαμε διαβούλευση σε 13 χώρες  συμπεριλαμβανομένων των ΗΠΑ* για να επιλέξουμε ποια ψηφιακά θέματα πρέπει να εξετάσουμε πιο προσεκτικά και ποιοι πρέπει να είναι οι στόχοι μας για να κάνουμε το Διαδίκτυο πιο υγιές και πιο ασφαλές. Έχουμε ήδη επιλέξει 30 θέματα. Αυτά περιλαμβάνουν εκφοβισμό, ρητορική μίσους, προστασία της ιδιωτικής ζωής, διαδικτυακές φιλίες, ανωνυμία και πολλά άλλα.

Τώρα είναι η σειρά σας να ψηφίσετε τι πιστεύετε ότι θα πρέπει να είναι οι προτεραιότητες για το 2020 στη διαδικτυακή διεύθυνση https://goo.gl/forms/ Ev7rlzXp4lss1qAG3 (στην Αγγλική γλώσσα). Η ψηφοφορία κλείνει στις 22 Ιανουαρίου. Τα 16 θέματα που θα συγκεντρώσουν τις περισσότερες ψήφους θα αποτελέσουν την ατζέντα "Πάρε θέση" για το 2020 και θα γίνουν οι 16 στόχοι για τη μετατροπή του Διαδικτύου, αντίστοιχα των στόχων αειφόρου ανάπτυξης του ΟΗΕ για τη μετατροπή του πλανήτη μας.

Βασιζόμαστε στην ψήφο σας και στην ψήφο των μαθητών σας!

* Συμβαλλόμενες χώρες: Αρμενία, Γαλλία, Γερμανία, Ελλάδα, Ηνωμένο Βασίλειο, ΗΠΑ, Ισλανδία, Ιταλία, Κροατία, Κύπρος, Μαρόκο, Σενεγάλη, Σλοβακία

Έναρξη

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά! Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης μας ενημέρωσε ότι τα σχολεία αύριο θα ανοίξουν. Οι μαθήτριες και οι μαθητές να έρθουν ζεστά ντυμένοι, φορώντας μποτάκια, να μην τρέχουν και να μην προσεγγίζουν μέρη σκιερά. Το σύστημα θέρμανσης θα λειτουργεί από πολύ νωρίς ώστε να ανέλθει η θερμοκρασία μέσα στις αίθουσες.

Νέα αλλαγή στο αυριανό πρόγραμμα

Νέα αλλαγή στο αυριανό πρόγραμμα

Την 1η ώρα το Α5 θα κάνει κενό

Την 3η ώρα με την κυρία Καρολίδου

και την 4η ώρα με την κυρία Σαμαρά.

Το υπόλοιπο πρόγραμμα του Α5 θα γίνει κανονικά

Download this file (Αυριανές αλλαγες στο πρόγραμμα.pdf)Αυριανές αλλαγες στο πρόγραμμα.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου280 Kb

Μία αλλαγή στο αυριανό πρόγραμμα

Το Α1 αύριο θα κάνει την δεύτερη ώρα με τον κύριο Παράσχου Έκθεση όπως και την πρώτη ώρα

Πρόγραμμα για Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου

Πρόγραμμα για Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου

1η ώρα κενό Β2

Download this file (Πρόγραμμα για Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου.pdf)Πρόγραμμα για Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου272 Kb

Πρόγραμμα για Τρίτη 18 Δεκεμβρίου

Πρόγραμμα για Τρίτη 18 Δεκεμβρίου

1η ώρα κενό :

Download this file (Πρόγραμμα για Τρίτη 18 Δεκεμβρίου.pdf)Πρόγραμμα για Τρίτη 18 Δεκεμβρίου.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου310 Kb

Έχουμε 20 επισκέπτες συνδεδεμένους
Δευτέρα 14/01/2019 21:13

Σάββατο
Ιανουαρίου
Μακαρίου του Αιγυπτίου, Αρσενίου, Μάρκου
Νίκη των Ελλήνων στο Δίστομο.
Πεθαίνει στην Βιέννη ο Γεν. Αρχηγός της Φιλικής Εταιρείας Αλέξανδρος Υψηλάντης.
1941
Το υποβρύχιο "Πρωτεύς" βυθίζει στην Αδριατική το ιταλικό οπλιταγωγό "Σαρδηνία".
1943
Το αντιτορπιλικό "Βασίλισσα Όλγα" βυθίζει την ιταλική κορβέτα "Στρόμπολι", ανατολικά των ακτών της Τύνιδος.
1952
Πανσπουδαστικό συλλαλητήριο στην Αθήνα υπέρ της Ένωσης της Κύπρου με την Μητέρα Ελλάδα.
<<  Δεκέμβριος 2018  >>