4ο Γενικό Λύκειο Δράμας

Πρόγραμμα για Παρασκευή 16 Νοεμβρίου

Πρόγραμμα για Παρασκευή 16 Νοεμβρίου

Την τρίτη ώρα θα γίνει γιορτή

Download this file (Πρόγραμμα για Παρασκευή 16 Νοεμβρίου.pdf)Πρόγραμμα για Παρασκευή 16 Νοεμβρίου.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου46 Kb

Πρόγραμμα για Πέμπτη 15 Νοεμβρίου

Πρόγραμμα για Πέμπτη 15 Νοεμβρίου

1η ώρα κενό : Γαν2 , Γοικ1

Download this file (Πρόγραμμα για Πέμπτη 15 Νοεμβρίου.pdf)Πρόγραμμα για Πέμπτη 15 Νοεμβρίου.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου89 Kb

Θέματα υγείας υποψηφίων Γ' Λυκείου

Για υποψηφίους Γ'  Λυκείου:

αφορά μαθητές και μαθήτριες με προλήματα υγείας (βλ. συνημμένο).

Download this file (ΕΞΕ - 191642 - 2018 - ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ ΑΠΟ ΚΕΠΑ.pdf)ΕΞΕ - 191642 - 2018 - ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ ΑΠΟ ΚΕΠΑ.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου335 Kb

Φρεγάτα και ελικόπτερο + επιτραπέζια αντισφαίριση

Τρείς ανακοινώσεις:

Γ'  Λυκείου:  όσοι επιθυμούν να πλεύσουν με φρεγάτα και να πετάξουν με ελικόπτερο του πολεμικού ναυτικού να διαβάσουν το συνημμένο.

Για όλες τις μαθήτριες:  εάν κάποια μαθήτρια ενδιαφέρεται να πλαισιώσει την ομάδα επιτραπέζιας αντισφαίρισης (πιγκ πογκ) του Σχολείου μας να έρθει σε επαφή με τη μαθήτρια Γιουρετζίδου Ιωάννα του Β2.

Για όλους και για όλες: Το 15μελές όρισε να φέρουν όλοι οι μαθητές και μαθήτριες από ένα ευρώ (1 €) προκειμένου να αποκατασταθούν οι φθορές που προεκλήθησαν κατά τη διάρκεια της κατάληψης, αλλά και κατά τη διάρκεια των μαθητικών εκλογών για δεκαπενταμελές.

Download this file (Φ10α - ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΠΛΟΥ ΜΕ ΦΡΕΓΑΤΑ ΚΑΙ ΠΤΗΣΗ ΜΕ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΤΟΥ ΠΝ.pdf)Φ10α - ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΠΛΟΥ ΜΕ ΦΡΕΓΑΤΑ ΚΑΙ ΠΤΗΣΗ ΜΕ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΤΟΥ ΠΝ.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου291 Kb

Πολυήμερη Γ' Λυκείου

Επειδή η εκδρομή στην Κρήτη περιλαμβάνει αεροπορική μετάβαση, η τελική ημερομηνία για τον ακριβή καθορισμό των θέσεων είναι η αυριανή. Συνεπώς, μόνον όσοι μαθητές και μαθήτριες έχουν φέρει μέχρι αύριο το μεγαλύτερο μέρος των χρημάτων θα μπορέσουν να ταξιδέψουν.

Λειτουργία

Το Σχολείο λειτουργεί κανονικά.

Λειτουργία 4ου ΓΕΛ

Όπως και σήμερα Πέμπτη έτσι και αύριο Παρασκευή 2/11/2018 το σχολείο θα είναι ανοικτό και θα λειτουργήσει κανονικά.

Διόρθωση αυριανού προγράμματος

Διόρθωση αυριανού προγράμματος

Download this file (Διόρθωση αυριανου προγράμματος.pdf)Διόρθωση αυριανου προγράμματος.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου137 Kb

Πρόγραμμα για Πέμπτη 1 Νοεμβρίου

Πρόγραμμα για Πέμπτη 1 Νοεμβρίου.

1η ώρα κενο : Γαν1 , Γαν2, Γοικ2

2η           : Γαν1

Download this file (Πρόγραμμα για Πέμπτη 1 Νοεμβρίου.pdf)Πρόγραμμα για Πέμπτη 1 Νοεμβρίου.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου135 Kb

Κατάληψη - Εκδρομές

Οι δύο μαθητές του 4ου ΓΕΛ Δράμας, οι οποίοι στις 12:20 βρίσκονταν στο χώρο της αυλής, άνοιξαν τη νότια θύρα, επιτρέποντας στο Δ/ντή να εισέλθει στα Γραφεία.

Έτσι, ο Δ/ντής θα μπορέσει να καταβάλει το απαραίτητο ποσό για την κράτηση των αεροπορικών εισιτηρίων της πενθήμερης εκδρομής της Γ’ Λυκείου. Αύριο το πρωί οι 102 μαθητές και μαθήτριες της Γ' Λυκείου που συμμετέχουν στην πολυήμερη εκδρομή, να φέρουν το ποσό που τους είπε η κ. Καρολίδου και να της το παραδώσουν στο Γραφείο της.

Επίσης, θα μπορέσει να συνεννοηθεί με το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Φιλίππων για την αυριανή προγραμματισμένη επίσκεψη τμημάτων της Α’ Λυκείου.

Οι δύο μαθητές της Γ’ Λυκείου του 4ου ΓΕΛ δήλωσαν στο Διευθυντή ότι προβαίνουν σε λήξη της κατάληψης. Το ίδιο βεβαιώνουν ότι θα συμβεί και με 2-3 ακόμη μαθητές του Λυκείου μας, οι οποίοι εκείνη τη στιγμή δεν βρισκόταν στο χώρο του Σχολείου.

Συνεπώς, ανεξάρτητα της απόφασης των μαθητών του 3ου ΓΕΛ, αύριο οι μαθητές και οι μαθήτριες του 4ου ΓΕΛ οφείλουν να έρθουν το πρωί στο Σχολείο, καθότι θα πραγματοποιηθούν τα μαθήματα.

Πρόγραμμα για Δευτέρα 29 Οκτωβρίου

Πρόγραμμα για Δευτέρα 29 Οκτωβρίου

Download this file (Πρόγραμμα για Δευτέρα 29 Οκτωβρίου.pdf)Πρόγραμμα για Δευτέρα 29 Οκτωβρίου.pdf Διαχειριστής Ιστότοπου94 Kb

Έχουμε 11 επισκέπτες συνδεδεμένους
Πέμπτη 15/11/2018 22:29

Κυριακή
Νοεμβρίου
Πλάτωνος, Ζακχαίου και Ρωμανού μαρτύρων
Τουρκική επίθεση κατά της Ιεράπετρας και γενική υποταγή του Λασιθίου.
Ο Κίτσος Τζαβέλλας, επικεφαλής 300 ανδρών, κατανικά στο Μεσολόγγι την εμπροσθοφυλακή του Μουσταή πασά.
Οι Τούρκοι απαγχονίζουν στην Κρήτη 100 πατριώτες.
1912
Ο Ελληνικός Στόλος απελευθερώνει την Ίμβρο.
1916
Δύναμη 3.000 γάλλων αποβιβάζεται στο Φάληρο και στον Πειραιά, για να καταλάβει στρατηγικά σημεία των Αθηνών.
1955
Η ομάδα Πιτσιλιάς της ΕΟΚΑ επιτίθεται στην φρουρά των μεταλλείων στο Μετσερό.
<<  Νοέμβριος 2018  >>