Μηχανογραφικό δελτίο + ηλεκτρονικές εγγραφές

Για υποψηφίους: Από Δευτέρα 25 Ιουνίου μπορείτε να προσέρχεστε στο Σχολείο για να δημιουργήσετε τον κωδικό ασφαλείας με τον οποίο θα εισέρχεστε στο σύστημα για να υποβάλετε το μηχανογραφικό σας. ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ, να προσέλθετε το συντομότερο δυνατό, κατά προτίμηση μέχρι την Πέμπτη, ώστε να μη συσσωρευτείτε όλοι και όλες την Παρασκευή τελευταία ημέρα λειτουργίας των Σχολείων.

Για τους κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών των Α' και Β' Λυκείου, καθώς και των κηδεμόνων των μαθητών και μαθητριών της Γ' Γυμνασίου που θα εγγραφούν στο Σχολείο μαςΑπό Δευτέρα 25 Ιουνίου και μέχρι τέλος Ιουνίου μπορείτε να προσέρχεστε στο Σχολείο προσκομίζοντας:

• την οριστική δήλωση εγγραφής που θα τυπώσετε στο e-eggrafes. Κάποιοι γονείς δυσκολεύτηκαν: ΟΤΑΝ ΕΙΣΕΛΘΕΤΕ στο e-eggrafes να μη ξεκινήσετε ξανά την εγγραφή, αλλά επάνω δεξιά γράφει: "υποβληθείσες δηλώσεις" . Αυτό το κουμπί να πατήσετε,
  • φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας του μαθητή / μαθήτριας (εάν δεν έχετε ήδη προσκομίσει),
  • φωτογραφία για το αρχείο του Σχολείου (εάν δεν έχετε ήδη προσκομίσει),,
  • φωτογραφία σε περίπτωση μετακίνησης με δημόσιο μέσο μεταφοράς (ΚΤΕΛ).

Όταν έρθετε στο Λύκειο: Θα χρειαστεί το ποσό εγγραφής, η συμπλήρωση μια υπεύθυνης δήλωσης και για τους μαθητές και μαθήτριες που θα εγγραφούν στην Α' Λυκείου θα σας δοθεί το Ατομικό Δελτίο Υγείας ((ΑΔΥΜ) για να το συμπληρώσετε και να το φέρετε το Σεπτέμβριο.

Τετάρτη 27/03/2024 12:07