Σύγχρονη Εκπαίδευση

ΕξΑΕ (προβλήματα)

Επειδή κάποιοι εκπαιδευτικοί διδάσκουν σε δύο σχολεία, πιθανό να καθυστερήσουν να μεταβούν στην οικία τους για να συνδεθούν στην πλατφόρμα Webex. Οι μαθητές και οι μαθήτριες να αναμένουν κάποια λεπτά μέχρι να γίνει η σύνδεση. Επίσης, σε κάποιους καθηγητές εμφανίζονται διακοπές σύνδεσης. Συνήθως σύντομα αποκαθίστανται.

ΕξΑΕ

Να μην προσέλθουν οι μαθητές και οι μαθήτριες στο Σχολείο. Θα πραγματοποιηθεί ΕξΑΕ μέσω Webex λόγω κατάληψης.

Αδυναμία σύνδεσης

Όσοι μαθητές και μαθήτριες δεν μπόρεσαν να αποκαταστήσουν σύνδεση και προκειμένου να απαλειφθούν οι απουσίες τους, όπως πέρσι και πρόπερσι, να αποτυπώσουν την οθόνη με Print Screen και να αποστείλουν μήνυμα από το email των γονέων τους (όχι το δικό τους) αναγράφοντας τις ώρες αδυναμίας σύνδεσης. Και φυσικά το όνομα του παιδιού και το τμήμα.
Συνοψίζοντας:
  1. Φωτογραφία (όπου φαίνεται η μη σύνδεση: No connected)
  2. ονοματεπώνυμο παιδιού
  3. ώρες μη σύνδεσης και
  4. τμήμα
Από email γονέα (όχι παιδιού)
Θα ακολουθήσουν ανακοινώσεις σχετικά με τα γεγονότα και το τι μέλει γενέσθαι τις επόμενες ημέρες.

Τηλεκπαίδευση

Καλούνται οι μαθητές και οι μαθήτριες του 4ου Λυκείου να μην προσέλθουν στο σχολείο. Από την πρώτη ώρα θα ξεκινήσει τηλεκπαίδευση μέσω της πλατφόρμας Webex. Οι σύνδεσμοι των εκπαιδευτικών έχουν σταλεί στα email των γονέων από προχθές. Ισχύει το κανονικό ωρολόγιο πρόγραμμα.
Το ίδιο ισχύει και για το 3ο Λύκειο.

Θα ακολουθήσουν ανακοινώσεις αργότερα.

Τρίτη 18/01/2022 22:06
Μέσο κοινωνικής δικτύωσης